Specialist Marketing
GLOBAL PRINT BDV
BUCURESTI ,Romania
6 zile în urmă
source : wowjob

TIPOGRAFIE BUCURESTI

Descriere & Responsabilitati :

  • Planificarea, implementarea si urmarirea campaniilor promotionale pe produs si pe sezon;
  • Elaborarea, implementarea si monitorizara programele de testare a produselor noi;
  • Organizarea de evenimente (lansari de produse noi, conferinte de presa);
  • Elaborarea strategiilor de marketing si de fidelizare a clientilor;
  • Cooperarea cu echipa de vanzari in vederea lansarii promotiilor si campaniilor;
  • Planificarea, implementarea si urmarirea strategiei de online marketing (newsletter, e-mail marketing, monitorizare competitive, social media);
  • Conceperea mesajelor si realizarea materialelor de promovare;
  • Conceperea materialelor de presa si copyright pentru site-urile companiei;
  • Stabilirea de parteneriate media;
  • Analizeazarea datelor de piata si a celorlegate de consumator, cu scopul de a identifica oportunitati de dezvoltare si inovatii pentru Brand / Companie;
  • Generarea de idei pentru dezvoltarea de produse noi in portofoliul companiei;
  • Negocierea contractelor si a costurilor legate de activitatile curente de marketing;
  • Experienta minimala in elaborarea strategiilor si actiunilor de marketing;
  • Cunosterea mediului de promovare online (Social Media, Blogging, Google Adwords, Google Analytics, Google URL builder, E-
  • mail Marketing, Link Exchange etc.) si promovare offline;
  • Deschidere catre permanenta informare cu privire la instrumentele recent aparute in vederea optimizarii SEO (Search Engine Optimization), SEM (Search Engine Marketing), Social Media precum si catre alte unelte de promovare;
  • CERINTE

  • Pasiune pentru marketing, perseverenta si atentie la detaliii, initiativa si orientare catre rezultate; - Experienta minimala in marketing ;
  • Cunoasterea la nivel mediu / avansat in marketing;
  • Spirit de initiativa, gestionarea unor activitati / proiecte intr-un mod independent dar si in echipa;
  • Bune abilitati de negociere, abilitati de comunicare verbala si in scris, capacitate de munca independenta;
  • Echilibru emotional, constanta in atitudini, seriozitate, punctualitate, responsabilitate, capacitate de gestionare optima a timpului;
  • Abilitati excelente de comunicare (scris si verbal) si atitudine pozitiva;
  • Spirit analitic, abilitati de a lucra cu cifrele;
  • Creativitate;
  • Abilitati de planificare, organizare si atentie la detalii;
  • Cunostinte de limba engleza scris si vorbit.
  • Constituie avantaj lipsa unui contract de munca in ultimile 3 luni;
  • Constituie avantaj - absolvent universitar promotia 2013 studii economice / marketing / comunicare.
  • OFERTA

  • Pachet salarial motivant ;
  • Telefon de servici;
  • Cariera pe termen lung.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite