INSPECTOR/SPECIALIST RESURSE UMANE
Fatrom Aditivi Furajeri SRL
Romania
32 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Profil candidat

  • Absolvent studii superioare (studii socio-umane sau studii de masterat în domeniul resurselor umane);
  • Experiență profesională : minimum 2 ani în domeniul resurselor umane;
  • Cunoștințe aprofundate privind procesele și metodologiile specifice domeniului resurse umane;
  • Abilități de comunicare si relationare, capacitate de analiză, organizare si de planificare;
  • Capacitate de a lucra independent și de a realiza obiectivele stabilite;
  • Microsoft Office (Word, Excel, Power Point) nivel avansat;
  • Limba engleză nivel mediu.
  • Atribuții :

    Aplică și respectă prevederile legislației muncii în vigoare, astfel :

  • administrare și gestionare dosare de personal;
  • răspunde de completarea și arhivarea dosarelor de personal pentru toți angajații companiei în
  • conformitate cu procedurile interne ale companiei și cu legislația în vigoare;
  • întocmește documentele privind modificarea clauzelor contractelor individuale de muncă în conformitate cu procedurile interne ale companiei și cu legislația în vigoare;
  • Intocmeste contractele de munca.

  • răspunde de păstrarea documentelor existente în arhivele companiei;
  • răspunde de arhivarea tuturor documentelor personale ale salariaților;
  • întocmește lunar diverse rapoarte în funcție de solicitări (concedii de odihna,concedii medicale,rapoarte privind activitatea angajatilor etc)
  • se informează în permanență cu privire la modificarile survenite în legislația muncii, le comunică și le analizează împreună cu membrii echipei în care activează și se asigură de aplicarea acestora în conformitate cu prevederile legale.
  • Mentine legatura cu serviciile externe de SSM si Medicina Muncii,informeaza,actualizeaza si transmite informatiile necesare unei bune colaborari cu acestia.

    Mentine legatura cu sefii punctelor de lucru pentru verificarea zilnica a pontajelor si a situatiilor salariatilor din locatiile unde acestia isi desfasoara activitatea.

    Mentine relatia cu persoana desemnata de banca pentru emitere carduri de salarii,asigurand un flux optim de informatii intre societate si banca emitenta .

    Verifica Pontajele finale si informeaza departamentul de Salarizare asupra corectitudini acestora .

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite