Lacatus Mecanic
Holcim (Romania) SA
Romania
33 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii medii profil mecanic sau electromecanic și / sau calificare de lacatuș;
  • Abilitati de sudor electric si autogen;
  • Cunostinte in prelucrari prin aschiere;
  • Alinieri, vibratii, ungere, NDT, electric;
  • Cunoaste normele pentru situatii de urgenta, PSI, accident si poluare accidentala aplicabile postului.
  • Descrierea jobului

  • Respectarea procedurilor SSM și identificarea riscurilor în zona de activitate.
  • Mentinerea nivelului de interoperabilitate si mentinerea disponibilitatii utilajelor prin executia de lucrari de reparatii, intretinere si interventii mecanice cu scopul prevenirii defecţiunilor si evitarea pierderilor de producţie;
  • Executa lucrarile mecanice (lacatuserie, sudura, prelucrare prin aschiere) pentru mentinerea utilajelor si echipamentelor la parametrii de functionare nominali;
  • Coordoneaza si efectueaza activitati de revizii si reparatii planificate si accidentale, de inlocuiri, reglaje si verificari ale echipamentelor mecanice, incluzand si activitatiile firmelor terte;
  • Utilizeaza si pastreaza in bune conditii echipamentele / sculele / aparatele / instalatiilor de lucru speciale / cu care lucreaza conform instructiuniilor de lucru si normelor legale in vigoare.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite