Ofiter Colectare Debite Brasov
BNP Paribas Personal Finance SA Paris Sucursala Bucuresti
Romania
12 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta in activitatea de colectare debite
  • Ai o atitudine profesionista, orientata asupra nevoilor clientului
  • Focusul tau este pe atingerea rezultatelor, esti o persoana pozitiva si creativa
  • Esti o persoana cu un spirit de negociator
  • Detii excelente abilitati de interactionare si vanzare
  • Cunosti pachetul Microsoft Office
  • Descrierea jobului

  • Recuperarea sumelor restante datorate de clienti pe cale amiabila, cu restante peste 150 de zile de intarziere prin contactarea telefonica a acestora, aplicand tehnicile si standardele de calitate stabilite
  • Solicitarea informatiilor clientilor restantieri din portofoliul alocat, in vederea obtinerii angajamentelor de plata, respectand interviul de recuperare
  • Preluarea si solutionarea apelurilor primite din partea clientilor
  • Gasirea solutiilor creative in vederea solutionarii reclamatiilor din partea clientilor, conform procedurilor si normelor bancare
  • Colaborarea cu alte departamente implicate in procesul de colectare
  • Propunerea noilor metode privind procesul de recuperare, imbunatatirea permanenta a fluxului de lucru
  • Beneficii

  • Sesiuni de training specializate pentru cunoasterea procedurilor de lucru
  • Tichete de masa
  • Bonusuri in functie de atingerea target-ului
  • Abonament medical la o clinica privata
  • Un mediu de lucru placut cu multe oportunitati de dezvoltare profesionala in domeniul financiar bancar
  • Posibilitatea de a lucra in cadrul unei multinationale cu o cultura organizationala orientata catre client
  • Contract pe perioada nedeterminata
  • Aplică